Ընդունվում են դիմում-հայտեր_OSCC
Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստանը, որպես OffSec-ի պաշտոնական ուսումնական գործընկերը Հայաստանում և Վրաստանում, CyHub Armenia-ի հետ համագործակցության շրջանակում հայտարարում է SEC-100: Cybersecurity Essentials Certification (OSCC) դասընթացը։
OffSec-ի CyberCore– Security Essentials (SEC-100) ծրագիրը ուսանողներին տրամադրում է անհրաժեշտ գիտելիքներ և գործնական հմտություններ՝ կիբեռանվտանգության ոլորտում հաջող կարիերա սկսելու համար։ Դասընթացը ներառում է հարձակվողական և պաշտպանական հիմնական տեխնիկաներ, ցանցերի կառավարում, սքրիպտավորում (scripting), հավելվածների և օպերացիոն համակարգերի անվտանգություն, ինչպես նաև գործարար միջավայրում անհրաժեշտ հմտություններ։
Դասընթացի և բարդ գործնական քննության հաջող անցնելու դեպքում մասնակիցները ստանում են OffSec-ի կիբեռանվտանգության հիմնական վկայականը՝ CyberCore Certified (OSCC SEC-100): Այս սերտիֆիկացումը հաստատում է մասնագետի գիտելիքներն ու կարողությունները կիբեռանվտանգության հիմնական ոլորտներում՝ դարձնելով նրանց մրցունակ թեկնածուներ կիբեռանվտանգության սկսնակ մակարդակի աշխատատեղերի համար։